Dobre praktyki: ciekawe rozwiązania Gminy Parzęczew dot. Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Prezentujemy artykuł opublikowany na Platformie EPALE w ramach projektu Green Power!
Prezentujemy artykuł opublikowany na Platformie EPALE w ramach projektu Green Power!
Kreatywność podstawą nowo kształtowanej – zielonej gospodarki dr Aleksandra Ścibich-Kopiec W dobie globalnych wyzwań środowiskowych kreatywność staje się kluczem do kształtowania zrównoważonej gospodarki przyszłości. Międzynarodowe konsorcjum, z udziałem polskich i fińskich organizacji, zwraca na to uwagę i tworzy projekt „Zielona siła – Green Power”, który ma na celu wzmocnienie kreatywności i krytycznego myślenia wśród młodzieży,…
W dniu 28 lutego 2024 odbyło się spotkanie krajowych Partnerów po wizycie w Rovaniemi przedstawiciela FERI. Zostały zaprezentowane wypracowane wszystkie dobre praktyki ze strony fińskiej BABAHUSKY – gotowy materiał w języku angielskim i fińskim. Materiał został przekazany liderowi do prac graficznych po uzyskaniu akceptacji wszystkich stron. FERI przetłumaczyło także materiał BABAHUSKY na język polski. W…
Rozpoczęliśmy testowanie naszych produktów projektowych we współpracy z partnerem IMPULSI. W czerwcu w Parzęczewie odbyły się pierwsze warsztaty dla nauczycieli i specjalistów pracujących z młodzieżą prowadzone przez panią Renatę Fijałkowską. Głównym tematem był moduł „Poznaj siebie” – prac z młodzieżą przy budowaniu ścieżki kariery: mocne i słabe strony, zainteresowania i pasje, karta wartości, predyspozycje zawodowe…
Pracujemy nad agendą warsztatów! Przed nami dwa dni intensywnej międzynarodowej pracy! Już nie możemy się doczekać!
Zespół EDU SMART i FERI opracował kolejny artykuł w wodorowej tematyce. Zapraszamy do lektury przy porannej kawie. Działania FERI realizuje w ramach projektu „Professions and competences in the hydrogen sector”, nr projektu: 2023-1-PL-01-KA220-VET-000159821 we współpracy z EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation z Kells, Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” ze…
Na ostatnim spotkaniu ekspertów projektu „Green Power” (marzec 2024) podsumowano różne dobre praktyki. Między innymi prezentowano przedsięwzięcie: CopenHill, znane również jako Amager Bakke. To innowacyjny kompleks miejski w Kopenhadze, stanowiący inspirujący przykład zrównoważonego wykorzystania przestrzeni miejskiej. Ten wyjątkowy projekt integruje funkcje elektrowni odpadowej z rekreacyjnymi możliwościami, oferując mieszkańcom i odwiedzającym unikalne doświadczenia. CopenHill wyróżnia się…